Ulica Víťazného Marca

Autor: Tomáš Dérer | 11.3.2012 o 15:42 | Karma článku: 29,81 | Prečítané:  7590x

Starší si ešte pamätajú: za socíka malo každé mesto nejakú ulicu Víťazného Februára. Lebo vo februári 1948 sa dostali k moci komunisti, následne vytvorili vládu jednej strany, a vládli tu 41 rokov. Tentoraz sa rodí vláda jednej strany v marci. Budeme aj tento termín oslavovať štátnym sviatkom, ako bývalo povinné oslavovať február? Ja jeden dôvod na oslavu mám.

Už to bude osem rokov, čo podnikám. Živím sa výrobnou činnosťou, teda žiadny "lacno kúp a draho predaj". Až v posledných rokoch som sa dostal na level, keď ma moja práca nielen uživí (mňa a moju rodinu), ale by sa dali nejaké financie odložiť aj bokom. Len treba makať, samozrejme.

Súdruh Fico mi svojím víťazstvom dáva signál, že mám v práci ubrať tempo. Pretože prerozdeľovať môže len to, čo vyberie na daniach. Od strednej vrstvy, aby nám bolo jasné. Lebo chudobe nemá čo vziať (a tí ho väčšinou volili), a naozaj bohatí si to vždy vedia zariadiť. Nuž, ak mi Fico zvýši dane a odvody (o čom nepochybujem), odteraz pracujem len pol roka, a druhú polovicu môžem preflákať doma. Bol by som idiot, keby som sa naháňal a drel, ak mi z každého eura zoberie nejakých 70-80 centov. Tým viac, keď nemá zmysel šetriť a odkladať; Európska centrálna banka už veselo tlačí nekryté inflačné eurá, kto by v takých časoch šetril?

Prežijeme to. Vyžijeme bez drahých dovoleniek, auto ešte chvíľu vydrží, a ak presedlám zo značkového vína na čučo, aspoň mi bude nostalgicky pripomínať časy stredoškolských brigád. Môžem sa viac venovať deťom, skola ich viac skúša než učí, aspoň ich viac vecí naučím doma. Zíde sa im, nech už pôjdu do sveta kamkoľvek (snáď nás občas prídu pozrieť...). Môžem sa venovať iným milým činnostiam (byť trošku mladší, poviem, že produkcii dalších detí), mám tiež kopu finančne nenáročných záľub. Konečne si na to všetko nájdem čas. Vďaka za to; oddnes bývam na ulici Víťazného Marca.

A že menej odvediem do kasy, z ktorej dostávajú aj menej pracovití, a hlavne rôzni tunelári? Je to môj problém? Národ chce socík, národ si zvolil socík.

Takže good luck, Mr. Fico, a keďže chápem, že Vaši sponzori sa na vaše sociálne milodary a predražené projekty skladať nebudú, budete musieť hľadať, čo sa všetko dá ešte zdaniť (azda i vzduch, čo dýchame), zháňať pôžičky a naháňať načierno pracujúcich fuškárov. Ale tých ešte nik nedobehol. Budeme to mať s Vami ťažké - ale sľubujem Vám, že Vy s nami tiež.

.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najdrahšiu kampaň mal Kusý, čísla za plagáty však nesedia

Most-Híd minul podľa oficiálnej správy na kampaň v župných voľbách najviac, no do nákladov zarátal aj sumy na vlastnú propagáciu.

KOMENTÁRE

Stačilo by, keby sa nekradlo. Základy politického hochštaplerstva

Politici neprestanú nepoctivo zavádzať.


Už ste čítali?